טרמיטים

טרמיטים הם מזיקים קטנים הדומים בצורתם לנמלים. הטרמיטים אוהבים את מזג האוויר החמים ולכן יוצאים בדרך כלל בתקופת הקיץ. הטרמיטים חיים וניזונים מתאית העץ ולכן הם מוצאים את מקומם בבתי מגורים, במשרדים, ובכל מקום סגור המכיל רהיטי עץ כלשהם. טרמיטים מתרבים במהירות רבה ולכן, אם זיהיתם בביתכם טרמיט אחד מהרו להזמין מדביר מקצועי, שכן בוודאי מסתתרים לכם אי שם בתוך הרהיטים שלכם עוד מאות טרמיטים אם לא יותר…

הדברת טרמיטים – על התרבות הטרמיטים ועל הנזק הסביבתי
הטרמיטים מתרבים במהירות רבה. בדרך כלל מושבות הטרמיטים מתחילים בזוג טרמיטים בוגרים המזדווגים ויולדים צאצאים. הם מטפלים בעצם בוולדות הראשונות, עד שהם מגיעים לגיל בגרות והם יכולים לדאוג לעצמם לבד. לאחר מכן, התרבות הטרמיטים היא מהירה מאוד ובלתי ניתנת לעצירה, שכן, כל צאצא וצאצא של הטרמיטים מזדווג בעצמו ויולד עוד עשרות טרמיטים. הקנים של הטרמיטים יכולים להגיע למאות אלפי חרקים במהירות רבה.


הטרמיטים גורמים לנזק רב בבית מכיוון הם ניזונים מתאית העץ ולכן הם מכרסים את רהיטי העץ בבית. הטרמיטים קודחים חור בתוך רהיט העץ, החור יכול להגיע אפילו לעומק של חמישה מטרים. מן החור הזה מסתעפות להם כל המחילות שהטרמיטים חופרים לעצמם ואם לא ממגרים את תופעת הטרמיטים בזמן, הם יכולים לכרסם אפילו את כל רהיט העץ עד תומו.

מציאות הטרמיטים בבית היא מציאות מסוכנת, שכן נדמיין לעצמנו מצב שהטרמיטים מכרסמים את משקופי הבית עד תומם, התקרה עלולה להתמוטט על יושבי הבית. לכן, ברגע שאתם מזהים טרמיט בבית, חובה להזמין מדביר במהירות האפשרית.

טרמיטים – הדברה עצמית או מקצועית?
בהדברת טרמיטים, ההמלצה היא לא לקחת סיכונים כיוון שצריך למגר את התופעה כולה. הדברה עצמית, חובבנית, לא תפעל בדרך כלל שכן קשה מאוד לזהות את כל המחילות של הטרמיטים והקנים שהם בנו בתוך הרהיטים.

אם לא מחסלים את כל הטרמיטים כולם בבת אחת, התופעה לא תחלוף שכן הם ימשיכו להוליד עוד ועוד ילדים ולהרוס עוד רהיטים. מיגור תופעת הטרמיטים על ידי מדביר מקצועי זוהי הדרך הנכונה, זוהי השיטה הבטוחה.

בכל שאלה ובעיה בנושא הטרמיטים פנו לאבי המדביר 054-4386025, מדביר מומחה עם ניסיון וותק של שנים.