טרמיטים מכונפים

הטרמיטים מהווים איום מתמיד שלא מש ממחשבתו של כל בעל בית ודייר בישראל. בעולם ישנם כמאתיים סוגים שונים של טרמיטים ובארץ הגיעו עד כה רק שלושה עשר מינים שונים של טרמיטים. הטרמיטים גורמים לנזקים כבדים לרכוש ובעיקר לרהיטי העץ בבית. טרמיטים מכונפים זהו זן מסוים של טרמיטים שכן הגיע לארץ ישראל. עוד על טרמיטים מכונפים נמשיך ונפרט בהמשך המאמר איוד בגז להדברת  רהיטים .

טרמיטים מכונפים – מחול כלולות והשלת הכנפיים
טרמיטים מכונפים הם זן מסוים של טרמיטים שהכי נפוץ בארץ ישראל. טרמיטים אלו קרויים בשמם טרמיטים מכונפים כיוון שבשלב מסוים בבגרות שלהם, הטרמיטים משילים את הכנפיים שלהם ומוותרים על יכולת התעופה הזמנית שנינתה להם. אם מצאתם שאריות של כנפיים חצי שקופות וחצי חומות פזורות ברחבי הבית שלכם, זה סימן שמבשר רעות. זה סימן שחובה לקרוא למדביר במהירות האפשרית.
טרמיטים מכונפים בדרך כלל משילים את הכנפיים לאחר מחול הכלולות שעושים למלך ולמלכה החדשים. אחרי שיש מלכה חדשה במחילה כבר אין לטרמיטים צורך ביכולת התעופה שלהם. כל רצונם ומשאת נפשם זה לשרת את המלכה ולמלא את מבוקשה.
מלכת הטרמיטים מסוגלת להטיל ביצים של טרמיטים כל חמש עשרה שניות. דבר זה נדיר ביותר בקרב הזחלים ואין עוד שום משפחה של זחלים או מזיקים קטנים המסוגלים לאותם הרגלי פריה ורביה כמו מלכת הטרמיטים.


טרמיטים מכונפים – שיטות מניעה
על מנת להימנע מנוכחות של טרמיטים מכונפים בביתנו, ננקוט מספר פעולות:
לפני כל בניה או שיפוץ בבית נבדוק היטב שקורות העץ וחול הריצוף אינו נגוע בטרמיטים, ונמרח שכבת הדבקה על קורות העץ המרחיקות את הטרמיטים.
בנוסף, נבדוק את כל גדרות העץ וקורות העץ המוקמים מסביב בלית, האם הם נגועים או לא. שכן מושבת טרמיטים בדרך כלל מתחילה מחוץ לבית ואט אט חודרת פנימה
חשוב לשמור על מרזבים נקיים ופתחי ביוב אטומים, למנוע בעיות של רטיבות בעץ ולחות מתחת לפני השטח, מתחת לבלטות ולריצוף.
טרמיטים מכונפים אינם חיות ידידותיות במיוחד ועל כן ברגע שנתקלנו בהם חובה להזמין מדביר.
לכל בעיה אתם מוזמנים ליצור קשר עם אבי המדביר 054-4386025 הוא ישמח לעזור לכם.